Wilson County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wilson County (Texas)
Harta e Wilson County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1874
Zyra qendrore Floresville
Sipërfaqja 2.094 km² km²
Popullsia 32.408 (2000)
Dendësia 15,5 km² ban/km²


Wilson County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]