Wilbarger County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wilbarger County (Texas)
Harta e Wilbarger County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1858
Zyra qendrore Vernon
Sipërfaqja 2.533 km² km²
Popullsia 14.676 (2000)
Dendësia 5,8 km² ban/km²


Wilbarger County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]