Wharton County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wharton County (Texas)
Harta e Wharton County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1846
Zyra qendrore Wharton
Sipërfaqja 2.835 km²
Popullsia 41.188 (2000)
Dendësia 14,6 ban/km²


Wharton County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]