Wise County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wise County (Texas)
Harta e Wise County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1856
Zyra qendrore Decatur
Sipërfaqja 2.390 km² km²
Popullsia 48.793 (2000)
Dendësia 20,8 km² ban/km²


Wise County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]