Wheeler County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wheeler County (Texas)
Harta e Wheeler County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1876
Zyra qendrore Wheeler
Sipërfaqja 2.371 km² km²
Popullsia 5284 (2000)
Dendësia 2,2 km² ban/km²


Wheeler County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]