Young County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Young County (Texas)
Harta e Young County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1856
Zyra qendrore Graham
Sipërfaqja 2.411 km² km²
Popullsia 17.943 (2000)
Dendësia 7,5 km² ban/km²


Young County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]