Winkler County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Winkler County (Texas)
Harta e Winkler County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1887
Zyra qendrore Kermit
Sipërfaqja 2.179 km² km²
Popullsia 7173 (2000)
Dendësia 3,3 km² ban/km²


Winkler County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]