Zapata County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Zapata County (Texas)
Harta e Zapata County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1858
Zyra qendrore Zapata
Sipërfaqja 2.740 km² km²
Popullsia 12.182 (2000)
Dendësia 4,7 km² ban/km²


Zapata County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]