Wood County (Texas)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Wood County (Texas)
Harta e Wood County në Texas
Map of the USA highlighting Texas
Vendndodhja e Texas në SHBA
Themelimi 1850
Zyra qendrore Quitman
Sipërfaqja 1.802 km² km²
Popullsia 36.752 (2000)
Dendësia 21,8 km² ban/km²


Wood County është një nga 254 Countetshtetin federal TexasShtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shihe dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]