Măgura Ilvei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Măgura Ilvei
Komunë
Vendndodhja
Măgura Ilvei (Rumania)
Măgura Ilvei
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 28.00 [1] km2
Kodi Postal 427145
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Arşiţa e Măgura Ilvei
Demografia
Popullsia 2131 [2] banorë

Măgura Ilvei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2131 banorësh dhe sipërfaqe 28.00 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Arşiţa e Măgura Ilvei.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)