Miceştii de Câmpie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Miceştii de Câmpie
Komunë
Vendndodhja
Miceştii de Câmpie (Rumania)
Miceştii de Câmpie
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 42,74 [1] km2
Kodi Postal 427160
Nr. fshatrave 3
Fshatrat Fântâniţa, Miceştii de Câmpie, Visuia
Demografia
Popullsia 1,257 [2] banorë

Miceştii de Câmpie është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 1,257 banorësh dhe sipërfaqe 42,74 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 3 fshatrave: Fântâniţa, Miceştii de Câmpie, Visuia.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)