Matei

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Matei
Komunë
Vendndodhja
Matei (Rumania)
Matei
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 86.02 [1] km2
Kodi Postal 427135
Nr. fshatrave 6
Fshatrat Bidiu, Corvineşti, Enciu, Fântânele, Matei, Moruţ
Demografia
Popullsia 2895 [2] banorë

Matei është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 2895 banorësh dhe sipërfaqe 86.02 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 6 fshatrave: Bidiu, Corvineşti, Enciu, Fântânele, Matei, Moruţ.

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ (Rumanisht) Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ (Rumanisht) Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)