Algámitas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algámitas
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Algámitas is located in Spanjë
Algámitas
Algámitas

Koordinatat: 37°1′V 5°9′P / 37.017°V 5.150°P / 37.017; -5.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Seville
Qarku Sierra Sur de Sevilla
Kryetari i Bashkisë Isabel María Romero Gómez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.42 km2
Lartësia 447 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41661


Algámitas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra Sur de Sevilla, të provincës Seville.Algámitas ka 1363 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.42 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]