Jump to content

Dos Hermanas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Dos Hermanas
Town hall
Town hall
Flamuri i Dos Hermanas
Stema zyrtare e Dos Hermanas
Popullsia
 • Gjithsej129.719
Emri i banorëveNazareno/a
Faqja zyrtarewww.doshermanas.es

Dos Hermanas është një komunëSpanjë. Dos Hermanas ka 129719 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 160.52 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]