Carmona

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carmona
Komunë
noform
Church of San Blas
Stema_figuraCarmona Spain.svg
Vendndodhja
Carmona is located in Spanjë
Carmona
Carmona

Koordinatat: 37°28′V 5°38′P / 37.467°V 5.633°P / 37.467; -5.633

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Sevilla
Qarku Campiña de Carmona
Kryetari i Bashkisë Antonio Cano Luis
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 924.12 km2
Lartësia 253 m (m.n.d.)
Popullsia 28,679 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carmonense or Carmonés
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 41410
Faqja Zyrtare www.carmona.org


Carmona është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña de Carmona, të provincës Sevilla, në Andalusia. Carmona ka 28,679 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 924.12 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]