Alikinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alikincë
Алакинце
Fshat
Vendndodhja
Alikincë is located in Serbia
Alikincë
Alikincë

Koordinatat: 42°41′39″V 22°8′39″L / 42.69417°V 22.14417°L / 42.69417; 22.14417

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 41′ 39″ Veri

22° 8′ 39″ Lindje

Alikincë (serbisht: Алакинце/Alakince) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]