Suvojnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Suvojnicë
Сувојница
Fshat
Vendndodhja
Suvojnicë is located in Serbia
Suvojnicë
Suvojnicë

Koordinatat: 42°39′35″V 22°7′24″L / 42.65972°V 22.12333°L / 42.65972; 22.12333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 39′ 35″ Veri

22° 7′ 24″ Lindje

Suvojnicë (serbisht: Сувојница/Suvojnica) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]