Ramanoci i Epërm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ramanoc i Epërm
Горње Романовце
Fshat
Vendndodhja
Ramanoc i Epërm is located in Serbia
Ramanoc i Epërm
Ramanoc i Epërm

Koordinatat: 42°39′52.92″V 22°13′49.08″L / 42.6647000°V 22.2303000°L / 42.6647000; 22.2303000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 39′ 52.92″ Veri

22° 13′ 49.08″ Lindje

Ramanoc i Epërm (serbisht: Горње Романовце/Gornje Romanovce) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]