Kallaboci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kallaboc
Калабовце
Fshat
Vendndodhja
Kallaboc is located in Serbia
Kallaboc
Kallaboc

Koordinatat: 42°41′27″V 22°7′22″L / 42.69083°V 22.12278°L / 42.69083; 22.12278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 41′ 27″ Veri

22° 7′ 22″ Lindje

Kallaboc (serbisht: Калабовце/Kalabovce) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]