Ramanoci i Poshtëm

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ramanoc i Poshtëm
Доње Романовце
Fshat
Vendndodhja
Ramanoc i Poshtëm is located in Serbia
Ramanoc i Poshtëm
Ramanoc i Poshtëm

Koordinatat: 42°40′42″V 22°10′56″L / 42.67833°V 22.18222°L / 42.67833; 22.18222

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 845 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 42″ Veri

22° 10′ 56″ Lindje

Ramanoc i Poshtëm (serbisht: Доње Романовце/Donje Romanovce) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]