Dikova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dikovë
Дикава
Fshat
Vendndodhja
Dikovë is located in Serbia
Dikovë
Dikovë

Koordinatat: 42°44′34″V 22°8′23″L / 42.74278°V 22.13972°L / 42.74278; 22.13972

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 44′ 34″ Veri

22° 8′ 23″ Lindje

Dikovë (serbisht: Дикава/Dikava) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]