Dllugojnica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dllugojnicë
Дугојница
Fshat
Vendndodhja
Dllugojnicë is located in Serbia
Dllugojnicë
Dllugojnicë

Koordinatat: 42°40′35″V 22°7′26″L / 42.67639°V 22.12389°L / 42.67639; 22.12389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 35″ Veri

22° 7′ 26″ Lindje

Dllugojnicë (serbisht: Дугојница/Dugojnica) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]