Binoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Binoc
Биновце
Fshat
Vendndodhja
Binoc is located in Serbia
Binoc
Binoc

Koordinatat: 42°41′32″V 22°6′38″L / 42.69222°V 22.11056°L / 42.69222; 22.11056

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 41′ 32″ Veri

22° 6′ 38″ Lindje

Binoc (serbisht: Биновце/Binovce) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]