Drainca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Draincë
Драјинци
Fshat
Vendndodhja
Draincë is located in Serbia
Draincë
Draincë

Koordinatat: 42°47′2″V 22°24′55″L / 42.78389°V 22.41528°L / 42.78389; 22.41528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 876 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 47′ 2″ Veri

22° 24′ 55″ Lindje

Draincë (serbisht: Драјинци/Drajinci) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]