Surdulica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Surdulicë
Сурдулица
Qytet
Vendndodhja
Surdulicë is located in Serbia
Surdulicë
Surdulicë

Koordinatat: 42°41′25″V 22°10′13″L / 42.69028°V 22.17028°L / 42.69028; 22.17028

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 526 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 41′ 25″ Veri

22° 10′ 13″ Lindje

Surdulicë (serbisht: Сурдулица/Surdulica) është qytet në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]