Masurica (Surdulicë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Masuricë
Масурица
Fshat
Vendndodhja
Masuricë is located in Serbia
Masuricë
Masuricë

Koordinatat: 42°40′15″V 22°9′42″L / 42.67083°V 22.16167°L / 42.67083; 22.16167

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 15″ Veri

22° 9′ 42″ Lindje

Masuricë (serbisht: Масурица/Masurica) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]