Novasella e Masuricës

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Novasellë e Masuricës
Ново Село
Fshat
Vendndodhja
Novasellë e Masuricës is located in Serbia
Novasellë e Masuricës
Novasellë e Masuricës

Koordinatat: 42°35′55″V 22°14′38″L / 42.59861°V 22.24389°L / 42.59861; 22.24389

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Surdulicë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 1532 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 35′ 55″ Veri

22° 14′ 38″ Lindje

Novasellë e Masuricës (serbisht: Ново Село/Novo Selo) është fshat në komunën e Surdulicës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]