Båtsfjord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Båtsfjord (kthjellim).


Båtsfjord
—  komunë  —
stema_figura
Pamje nga Båtsfjord

Administrimi
Shteti Norvegjia Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Finnmark
Kryeqëndra Båtsfjord
Gjuha zyrtare Norvegjisht neutrale
Kryekomunari Frank Bakke Jensen (H)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 70°29′V 29°56′L / 70.483°V 29.933°L / 70.483; 29.933 (Båtsfjord)Koordinatat: 70°29′V 29°56′L / 70.483°V 29.933°L / 70.483; 29.933 (Båtsfjord)
Sipërfaqja 1.433 km2
Popullsia 2.290 banorë 2004
Dendësia 1,6 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Båtsfjording
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1933
Vendndodhja
Båtsfjord is located in Norvegjia
Båtsfjord
Båtsfjord
Båtsfjord – harta_foto
www.batsfjord.kommune.no

Båtsfjord është një komunëqarkun Finnmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1433 km² dhe popullsi 2290 banorë[1].

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]