Badnjeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Badnjec
Бадњевац
Fshat
Vendndodhja
Badnjec is located in Serbia
Badnjec
Badnjec

Koordinatat: 43°10′17″V 21°47′14″L / 43.17139°V 21.78722°L / 43.17139; 21.78722

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 17″ Veri

21° 47′ 14″ Lindje

Badnjec (serbisht: Бадњевац/Badjevac) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]