Drenoci i Epërm (Zhitoragjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Drenoc i Epërm
Горњи Дреновац
Fshat
Vendndodhja
Drenoc i Epërm is located in Serbia
Drenoc i Epërm
Drenoc i Epërm

Koordinatat: 43°7′34″V 21°47′16″L / 43.12611°V 21.78778°L / 43.12611; 21.78778

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 275 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 7′ 34″ Veri

21° 47′ 16″ Lindje

Drenoc i Epërm (serbisht: Горњи Дреновац/Gornji Drenovac) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]