Cërnatova e Poshtme

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cërnatovë e Poshtme
Доње Црнатово
Fshat
Vendndodhja
Cërnatovë e Poshtme is located in Serbia
Cërnatovë e Poshtme
Cërnatovë e Poshtme

Koordinatat: 43°9′8″V 21°46′22″L / 43.15222°V 21.77278°L / 43.15222; 21.77278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 296 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 9′ 8″ Veri

21° 46′ 22″ Lindje

Cërnatovë e Poshtme (serbisht: Доње Црнатово/Donje Crnatovo) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]