Pejkoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pejkoc
Пејковац
Fshat
Vendndodhja
Pejkoc is located in Serbia
Pejkoc
Pejkoc

Koordinatat: 43°13′34″V 21°43′58″L / 43.22611°V 21.73278°L / 43.22611; 21.73278

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 296 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 34″ Veri

21° 43′ 58″ Lindje

Pejkoc (serbisht: Пејковац/Pejkovac) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]