Baxhuri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Baxhur
Стара Божурна
Fshat
Vendndodhja
Baxhur is located in Serbia
Baxhur
Baxhur

Koordinatat: 43°13′43″V 21°39′48″L / 43.22861°V 21.66333°L / 43.22861; 21.66333

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 311 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 43″ Veri

21° 39′ 48″ Lindje

Baxhur ose Bagjur (serbisht: Стара Божурна/Stara Božurna) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]