Jasenica

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jasenicë
Јасеница
Fshat
Vendndodhja
Jasenicë is located in Serbia
Jasenicë
Jasenicë

Koordinatat: 43°10′51″V 21°45′45″L / 43.18083°V 21.76250°L / 43.18083; 21.76250

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 252 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 10′ 51″ Veri

21° 45′ 45″ Lindje

Jasenicë (serbisht: Јасеница/Jasenica) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]