Gjakusi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjakus
Ђакус
Fshat
Vendndodhja
Gjakus is located in Serbia
Gjakus
Gjakus

Koordinatat: 43°13′26″V 21°43′10″L / 43.22389°V 21.71944°L / 43.22389; 21.71944

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 289 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 13′ 26″ Veri

21° 43′ 10″ Lindje

Gjakus (serbisht: Ђакус/Đakus) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]