Topanica (Zhitoragjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Topanicë
Топоница
Fshat
Vendndodhja
Topanicë is located in Serbia
Topanicë
Topanicë

Koordinatat: 43°8′51″V 21°41′17″L / 43.14750°V 21.68806°L / 43.14750; 21.68806

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 317 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 8′ 51″ Veri

21° 41′ 17″ Lindje

Topanicë (serbisht: Топоница/Toponica) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]