Momçilli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Momçill
Старо Момчилово
Fshat
Vendndodhja
Momçill is located in Serbia
Momçill
Momçill

Koordinatat: 43°6′13″V 21°39′40″L / 43.10361°V 21.66111°L / 43.10361; 21.66111

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 13″ Veri

21° 39′ 40″ Lindje

Momçill ose Momqill (serbisht: Старо Момчилово/Staro Momčilovo) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]