Hasanoci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hasanoc
Асановац
Fshat
Vendndodhja
Hasanoc is located in Serbia
Hasanoc
Hasanoc

Koordinatat: 43°6′19″V 21°38′42″L / 43.10528°V 21.64500°L / 43.10528; 21.64500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 19″ Veri

21° 38′ 42″ Lindje

Hasanoc (serbisht: Асановац/Asanovac) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 224 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 65( 2002).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]