Dubova (Zhitoragjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dubovë
Дубово
Fshat
Vendndodhja
Dubovë is located in Serbia
Dubovë
Dubovë

Koordinatat: 43°6′41″V 21°41′43″L / 43.11139°V 21.69528°L / 43.11139; 21.69528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 300 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 6′ 41″ Veri

21° 41′ 43″ Lindje

Dubovë (serbisht: Дубово/Dubovo) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nga 1689 banor sa kishte në vitin 1948 numri i banorëve ka rënë në 608.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]