Reçica (Zhitoragjë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Reçicë
Речица
Fshat
Vendndodhja
Reçicë is located in Serbia
Reçicë
Reçicë

Koordinatat: 43°11′14″V 21°41′24″L / 43.18722°V 21.69000°L / 43.18722; 21.69000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Toplicë
Komuna Zhitoragjë
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 279 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 43° 11′ 14″ Veri

21° 41′ 24″ Lindje

Reçicë (serbisht: Речица/Rečica) është fshat në komunën e Zhitoragjës, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]