Bouna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bounë
Болно
Fshat
Vendndodhja
Bounë is located in Maqedonia e Veriut
Bounë
Bounë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Pellagonia
Komuna Resnjë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Prespë e Sipërme
Lartësia 934 m (m.n.d.)
Koordinatat 41° 6′ 34″ Veri

20° 58′ 20″ Lindje

Popullsia 237 banorë (2002)

Bounë, (maqedonisht: Болно/Bolno) ёshtё fshat nё komunën e Resnjës, Maqedoni.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 237 banorë nga të cilët 234 ishin Maqedonas, 1 Serb, dhe 2 tjetër.[1]

Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]