Carrëdvori

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Flag of Macedonia.svg Fshatra në Republikën e Maqedonisë
Carrëdvor is located in
Carrëdvor
Carrëdvor ()
Emri: Carrëdvor
Komuna: Komuna e Resnjës
Krahina etnografike/ gjeografike: Prespë e Sipërme
Popullsi: 605 banorë
Kodi postal: -
Kodi telefonik: -
Lartësia mbidetare: 843m
Sipërfaqja: -
Gjerësia gjeografike: 41° 2' 35 veri
Gjatësia gjeografike: 21° 0' 26 lindje
Web-faqe: s'ka
Përdorimi i stampës

Carrëdvor, (Maqedonisht: Царев Двор/Carev Dvor) ёshtё fshat nё Komunën e Resnjës, Maqedoni.

Gjeografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Sipas regjistrimit të popullsisë së viti 2002, fshati kishte 605 banorë nga të cilët 520 ishin Maqedonas, 81 Turq, dhe 4 tjetër.[1]

Ekonomia[redakto | redakto tekstin burimor]

Kultura[redakto | redakto tekstin burimor]

Historia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]