Jump to content

Cetruminantia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Cetruminantia
Klasifikimi shkencor e
Unrecognized taxon (fix): [[Artiofabula]]
Kladat

Cetruminantia janë një nënrend e përbërë nga Cetacodontamorfa (ose Vipomorfa ) dhe të afërmit e tyre më të afërt të jetesës, Ruminantia .[1]

Klasifikimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rendi Artiodactyla (dythundrakët)

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]