Dekutinca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Dekutincë
Декутинце
Fshat
Vendndodhja
Dekutincë is located in Serbia
Dekutincë
Dekutincë

Koordinatat: 42°39′56″V 22°3′56″L / 42.66556°V 22.06556°L / 42.66556; 22.06556

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 39′ 56″ Veri

22° 3′ 56″ Lindje

Dekutincë (serbisht: Декутинце/Dekutince) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]