Pollom (Vlladiçin Han)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Pollom
Полом
Fshat
Vendndodhja
Pollom is located in Serbia
Pollom
Pollom

Koordinatat: 42°40′57″V 22°2′31″L / 42.68250°V 22.04194°L / 42.68250; 22.04194

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 57″ Veri

22° 2′ 31″ Lindje

Pollom (serbisht: Полом/Polom) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]