Letovishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Letovisht
Летовиште
Fshat
Vendndodhja
Letovisht is located in Serbia
Letovisht
Letovisht

Koordinatat: 42°45′11″V 22°2′43″L / 42.75306°V 22.04528°L / 42.75306; 22.04528

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 45′ 11″ Veri

22° 2′ 43″ Lindje

Letovisht (serbisht: Летовиште/Letovište) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]