Ravanreka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ravanrekë
Равна Река
Fshat
Vendndodhja
Ravanrekë is located in Serbia
Ravanrekë
Ravanrekë

Koordinatat: 42°40′43″V 21°56′42″L / 42.67861°V 21.94500°L / 42.67861; 21.94500

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 40′ 43″ Veri

21° 56′ 42″ Lindje

Ravanrekë (serbisht: Равна Река/Ravna Reka) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]