Prekodellca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Prekodellcë
Прекодолце
Fshat
Vendndodhja
Prekodellcë is located in Serbia
Prekodellcë
Prekodellcë

Koordinatat: 42°42′36″V 22°5′24″L / 42.71000°V 22.09000°L / 42.71000; 22.09000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 42′ 36″ Veri

22° 5′ 24″ Lindje

Prekodellcë (serbisht: Прекодолце/Prekodolce) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]