Vlladiçin Han

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Vlladiçin Han
Владичин Хан
Qytet
Vendndodhja
Vlladiçin Han is located in Serbia
Vlladiçin Han
Vlladiçin Han

Koordinatat: 42°42′30″V 22°3′59″L / 42.70833°V 22.06639°L / 42.70833; 22.06639

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 42′ 30″ Veri

22° 3′ 59″ Lindje

Vlladiçin Han (serbisht: Владичин Хан/Vladičin Han) është qytet në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]