Zhitoragja (Vlladiçin Han)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Zhitoragjë
Житорађе
Fshat
Vendndodhja
Zhitoragjë is located in Serbia
Zhitoragjë
Zhitoragjë

Koordinatat: 42°42′18″V 22°7′12″L / 42.70500°V 22.12000°L / 42.70500; 22.12000

Administrimi
Shteti Flamuri Serbia
Qarku Pçinjë
Komuna Vlladiçin Han
Sipërfaqja dhe popullsia
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore ZKEQ (UTC+1)
Verore OVEQ (UTC+2)
Koordinatat 42° 42′ 18″ Veri

22° 7′ 12″ Lindje

Zhitoragjë ose Zhitorogjë (serbisht: Житорађе/Žitorađe) është fshat në komunën e Vlladiçin Hanit, Serbi.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]